Formularz kontaktowy
Masz pytania dotyczące oferty?
Zadaj je naszym specjalistom!

Szlakiem Pałuckich Smakówwykwintna podróż do krainy win i serów

Home > Szlakiem Pałuckich Smaków
Wsłuchaj się w historię, którą opowiedzą dla Ciebie nasi gospodarze. Zabiorą Cię w krainę wina i jego uprawy. Dodatkowo zakosztujesz ręcznie wyrabianych serów, które w połączeniu z winami i nalewkami odkryją przed Tobą całkowicie niezapomniane doznania smakowe!
4-7 czas trwania [h]
indoor/outdoor miejsce
229 cena od [PLN netto]
20 min liczba osób

Godz: 10.00 spotykamy się w hotelowej recepcji CUKROWNI ŻNIN z przewodnikiem, który w kilku słowach opowie o regionie, jego słodko - kwaśnych smakach i szlaku naszej wyprawy. Pierwszym przystankiem będzie regionalna winnica. Miejsce to powstało z pasji tworzenia i miłości do wina. Przy akompaniamencie opowieści Gospodarzy, będziemy degustować cztery rodzaje wina.

Szlakiem Pałuckich Smaków
Szlakiem Pałuckich Smaków

Z winami doskonale komponują się sery. Kolejnym punktem na naszej trasie jest gospodarstwo rolne zajmujące się produkcja własnych serów żółtych. Właściciele z prawdziwą pasja wymyślają nowe rodzaje sera, a te już dobrze znane, odważnie wzbogacają o nowe dodatki. Na miejscu posłuchamy o ciekawostkach produkcj i posmakujemy wyrobów.

Po zakończonej degustacji i pokonaniu następnego odcinka trasy, udamy się na lunch. Rozsmakujemy się w regionalnych przysmakach i aromatycznych nalewkach. Niepowtarzalne smaki charakterystycznej kuchni regionu, wzbogacone o nieprzeciętne, zachwycające otoczenie. Po posiłku udamy się na spacer po terenie Agroturystyki i na zakupy regionalnych przetworów i nalewek.

Szlakiem Pałuckich Smaków
Szlakiem Pałuckich Smaków

Ostatnim, wyjątkowym miejscem na Szlaku Pałuckich Smaków jest nasza zaprzyjaźniona winnica, która słynie z dużej ilość odmian co pozwoliło na otrzymanie czternastu etykiet. My będziemy degustować pięć rodzajów wina. Pani Gospodarz która prowadzi winnice opowie o historii, produkcji oraz jej efektach, których mamy okazje kosztować.

Trasa 170 km

Czas trwania programu: 10:00 — 17:00

CENA ZAWIERA:

  • Transfer busem na całej trasie
  • Opieka Przewodnika
  • Degustacja w pierwszej winnicy obejmującą 4 rodzaje wina
  • Degustacja produkowanych serów
  • Lunch w formie biesiady + poczęstunek nalewką
  • Degustacja w drugiej winnicy obejmującą 5 rodzajów wina ( 2 białe, 2 czerwone, 1 różowe).
Szlakiem Pałuckich Smaków

Istnieje możliwość skrócenia wycieczki do 4 godzin:

W cenie skróconej wersji zapewniamy:

  • Transfer busem na trasie 67km
  • Opieka Przewodnika
  • Degustacja w winnicy z 4 rodzajów wina
  • Lunch w formie biesiady + poczęstunek nalewką
Masz pytania? Nasi specjaliści chętnie przygotują
dla Ciebie bezpłatną wycenę!