Formularz kontaktowy
Masz pytania dotyczące oferty?
Zadaj je naszym specjalistom!

Skok w historiępoznaj historię miejsc, w których żyjesz

Home > Skok w historię
Wyrusz na ciekawą i pełną wartościowych informacji wycieczkę szlakiem najważniejszych miejsc historycznych Wielkopolski. Poznaj historię najstarszych grodów i osad, odwiedź miejsca w których powstawała Polska.
10 czas trwania [h]
indoor/outdoor miejsce
249 cena od [PLN netto]
20 min liczba osób

Spotykamy się o godz. 8:30 w recepcji Hotelu Cukrownia. Przywita nas Przewodnik, który w kilku słowach przygotuje nas do SKOKU W HISTORIE. Nasza przygodę zaczynamy od Poznania. Czas przejazdu busem z Hotelu do pierwszego przystanku – Ostrowa Tumskiego trwa godzinę. To jedno z ciekawszych i bardziej nietypowych miejsc na mapie Poznania. Zwiedzimy wyspę w sercu Miasta. Tutaj, otoczona Warta i Cybiną wznosi się najsłynniejsza w Poznaniu i jedna z najstarszych w Polsce Bazylika Archikatedralna św. Piotra i św. Pawła. To w niej podobno Mieszko I przyjął chrzest. Z Bazyliki przejdziemy na Stary Rynek i tam kosztując przepyszne Rogale Marcińskie punktualnie o godz. 12:00 obejrzymy Poznańskie Koziołki

Skok w historię
Skok w historię

O Godz. 12:30 z okolic Starego Rynku ruszymy w czterdziestominutowa trasę do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach. W trakcie przejazdu ok 13:10 zatrzymamy się w Karczmie na Lednicy, gdzie zjemy typowo wielkopolski lunch.

Do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego dotrzemy o godz. 13:40. Jest to miejsce niezwykle. Namacalnie pokazujące „złotą epokę„ wielkopolskiej kultury ludowej. Historycznie zachowany rozkład dziewiętnastowiecznej osady, pozawala na spacer po oryginalnych budynkach z wyposażeniem z epoki. Drewniana architektura, starodrzewie, zwierzęta i dawne przyrządy rolnicze tworzą niezwykłą przestrzeń spacerowa dla całych rodzin. W Dziekanowicach spędzimy 1 godz. 30 min

Skok w historię
Skok w historię

O Godz. 15:00 wsiądziemy na pływający w bliskim sąsiedztwie Parku Etnograficznego prom, który przewiezie nas do Ostrowa Lednickiego. Jest to malowniczo położna wyspa na jeziorze Lednica. Obejrzymy ruiny kompleksu pałacowego, który powstał za czasów Mieszka I i jeden z największych zbiorów średniowiecznych militariów w Europie. To właśnie w tym miejscu najpewniej Bolesław Chrobry podejmował Cesarza Ottona III.

Z tego jednego z najważniejszych grodów Państwa Piastów wyjedziemy o godz. 16:30

O godz. 17:00 zwiedzimy gotycką Katedrę w Gnieźnie. Najcenniejszy zabytek miasta znajduje się na historycznym wzgórzu Lecha. W roku 970 Mieszko I wybudował tu pierwszy kościół, a w 1000 roku spoczęło tu ciało męczennika św. Wojciecha. Przyjrzymy się największej atrakcji katedry jaką są zabytkowe Drzwi Gnieźnieńskie. To dzieło bezimiennych średniowiecznych mistrzów przedstawia sceny z życia świętego Wojciecha.

Z historycznego Gniezna wyjedziemy o godz. 17:30.

Skok w historię
Skok w historię

Dzisiejszą przygodę na Szlaku Piastów zakończymy odwiedzając, już w drodze powrotnej do Hotelu, Pomnik Leszka Białego w Marcinkowie Górnym. Tutaj historia regionu splata się z historia Polski. Pomnik upamiętnia śmierć Księcia Krakowsko Sandomierskiego podczas zjazdu książąt dzielnicowych. Wydarzenie to opóźniło o 100 lat zjednoczenie dzielnic rozbitej Polski.

O godz. 18.30 przewidziany jest powrót do Hotelu Cukrownia w Żninie.

Trasa: 194 km: Hotel Cukrownia — Poznań — Karczma na Lednicy — Wielkopolski Park Etnograficzny — Ostrów Lednicki — Katedra Gnieźnieńska — Pomnik Leszka Białego w Marcinkowie Górnym — Hotel Cukrownia

Fotografie: Estera Wielkopolska - Brzezinka

CENA ZAWIERA:

  • Transfer klimatyzowanym busem na całej
  • Opiekę przewodnika polskojęzycznego
  • Bilety Wstępu do wymienionych w programie obiektów
  • Lunch
Masz pytania? Nasi specjaliści chętnie przygotują
dla Ciebie bezpłatną wycenę!